شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا می شود علاوه بر تغییر رمز عبور و تغییر سوال های امنیتی اپل ایدی، آدرس ایمیل اپل ایدی را نیز تغییر داد؟ جواب این سوال بلی است. ما در این مقاله نحوه تغییر ایمیل اپل ایدی را به شما آموزش می دهیم. با استفاده از این روش تمام اطلاعات اپل ایدی شما ( از جمله خریدهای شما ) و اطلاعات آیکلود به ایمیل جدید منتقل می شود و هیچ مشکلی برای به روز رسانی برنامه هایتان به وجود نمی آید. فقط به این نکته توجه داشته باشید پس از تغییر آدرس ایمیل ممکن است از شما تایید اطلاعات payment را بخواهد که برای گذراندن این مرحله کافی است بر روی Done کلیک کنید. به منظور تغییر ادرس ایمیل اپل ایدی مراحل زیر را به ترتیب دنبال نمایید.

 1. ابتدا به تنظیمات ایفون یا ایپد خود بروید و اپل ایدی خود را از تمام قسمت هایی که قبلا وارد کردید، همچون iTunes&Appstore,iCloud و ... خارج (Sign Out) نمایید.
 2. سپس وارد سایت appleid.apple.com شوید و اطلاعات اپل ایدی خود را وارد کنید تا وارد پنل مدیریت اپل ایدیتان گردید.

  ورود به مدیریت اپل ایدی

 3. در قسمت Account بر روی edit کلیک نمایید.

  ویرایش اکانت اپل

 4. سپس بر روی Change Email Address کلیک نمایید.

  تغییر ایمیل اپل ایدی

 5. در پنجره باز شده ادرس ایمیل جدید خود را وارد کنید. توجه داشتبه باشید که ادرس ایمیلی که وارد می کنید نباید قبلا با آن اپل ایدی ساخته شده باشد و اگر با خطای This email address is already in use with an other Apple Id مواجه شدید، این بدان معنا است که ایمیلی که وارد کرید قبلا با آن اپل ایدی ساخته شده است. پس از وارد کردن ایمیل بر روی Continue کلیک نمایید.

  ایمیل جدید اپل ایدی

 6. اپل ممکن است در این مرحله جواب ۲ سوال از سوالات امنیتی که در زمان ساخت اپل ایدی استفاده کرده اید را، از شما بپرسد. جواب سوالات امنیتی خود را به درستی وارد نمایید تا اجازه تغییر ایمیل اپل ایدی به شما داده شود.

  پرسیدن سوالات امنیتی برای تغییر ایمیل اپل ایدی

 7. اپل یک کد تایید به ادرس ایمیل جدیدی که وارد کرده اید، ارسال می کند. وارد ایمیل خود شوید و کد ارسالی را یادداشت نمایید.

  کد تغییر ایمیل اپل ایدی

 8. سپس کد را وارد نمایید و بر روی verify کلیک کنید.

  تایید کد اپل ایدی

 9. در نهایت بر روی Done کلیک کنید.

  تایید تغییر ایمیل اپل ایدی

 10. حال در ایفون یا ایپد یا به وسیله برنامه iTunes در کامپیوتر خود، اپل ایدی خود را وارد نمایید. توجه داشته باشید اپل ایدی شما دیگر آدرس ایمیل جدیدتان است. اگر با پیغام " Verification is required " مواجه شدید، بر روی Ok کلیک نمایید و مرحله زیر را ادامه دهید. در غیر اینصورت از ایمیل جدید اپل آیدی خود لذت ببرید.

  تایید اطلاعات Payment اپل ایدی

 11. در این مرحله بر روی Done کلیک کنید. اگر با خطای "For assitance contact itunes Support" مواجه شدید، باید بر روی سیستم خود V.P.N را فعال نمایید و سپس بر روی Done کلیک کنید. توجه داشته باشید در صورتی که این قسمت را نگذرانید نمی توانید از اپل آیدی خود استفاده کنید.

  تایید اطلاعات Payment اپل ایدی

اگر هم تا کنون اپل آیدی نداشتید می توانید با ورود به صفحه اصلی سایت اقدام به خرید اپل آیدی با ایمیل خودتان نمایید.